Proč jet do Vietnamu

V současné době se stalo velice populární létat do Thajska. Je to exotická země, určitě zajímavá. Jenomže Thajsko je již desítky let "profláknuté", plné turistů, příliš moderní. Příliš drahé. Najdete tam historii v pagodách, ale méně historický život.

 

Vietnam - Relativně jednoduchý na individuální cestování, zcela volný pohyb, mnoho míst neobjevených turisty, dobrá autobusová doprava, zcela bezpečný, velmi zajímavý, má minority, hory, moře, pagody. Ideální pro toho, kdo jede prvně do Indočíny. Ubytování v hotelích dobré. Ve srovnání s ostatními státy ne- li nejlevnější, tak z nejlevnějších. Méně pagod ve srvonání s Laosem, Thajskem a Kambodžou ale fantastická příroda. 

Kambodža - Prakticky pouze 3 místa, kde fungují slušně služby a doprava mezi nimi: Siem Reap, Phnopenh a Sihanougsville. Ostatní místa jsou na cestování náročné, není jednoduché sehnat ubytování a používat místní dopravu. Buddhistická země se spoustou pagod, velmi chudá, bezpečná.

Myanmar - Podobně náročné  jako Kambodža, pouze turistických míst je více.  Cestování mimo turistická místa má velké množství omezení, může být někde i nebezpečné. Není dovolené jet přes pozemní přechody, omezené možnosti ubytování mimo turistické oblasti. Silně buddhistická země. Pro turisty dražší, jsou výrazně separování od místních obyvatel lepšími hotely. Zcela se vymyká JV Asii, ženy s tanakou na tvářích, muži v sukních 

Laos - Je určitým "klonem" Vietnamu, cestování mimo turistická místa je možné, ale je pro zkušenější cestovatele. Autobusová doprava funguje dobře mezi turistickými místy, jinak horší. Velká země a málo obyvatel. Menšiny, vesnice jako ve Vietnamu před 15ti lety. Více věřících proti Vietnamu, také komunistická země jako Vietnam. Ubytování mimo turistická místa je pro silnější nátury.  Cestování mezi turistickými místy je ale dobré. Vynikající pro ty co chtějí ochutnávat brouky, housenky, larvy,.. 

Thajsko - Zcela se vymyká ostatním státům Indočíny, s řádově větším množstvím turistů. Spíše pro pohodlnější cestovatele, poměrně drahé.

Malajsie - Bohatší muslimská země. Dražší. Malajský poloostrov podobný Thajsku.  Naopak chudší Borneo s džunglí. Veliké sociální rozdíly.

Brunei - Velmi bohatá muslimská země s velkými ložisky ropy. Většinou využíván pro zastávku při cestě do malajské části Bornea. Džungle čistá, málo navštěvaná turisty, většinou z důvodu velmi vysokých cen v Brunei.

Indonésie - Velmi chudá v absolutní většině muslimská země. Hlavně džungle, moře, pláže.  V turistické oblasti např. Bali velmi dobré služby. Mimo turistické oblasti např Guinea je naopak pro velmi zkušené cestovatele.

Filipíny - Velmi chudá katolická země. Řada bohatých turistických resortů. Ostrovní stát, nákladné na přesuny

Bangladéš - Pokud cestovatelé se nechtějí soustředit na místa zajištěná pro cizince, je pro velmi zkušené cestovatele, co mají zkušenosti například z Indie.

 

Ve Vietnamu je možné navštívit zcela bezpečně vesnice jako před stovkami let s menšinami, s krásně oblečenými ženami.  To co za pár let už nebude.  Krásná příroda, kde vesničané obdělávají rýžová pole s vodními buvoly, kde  můžete lehce pobýt ve vesnicích, kde můžete jezdit bez problému na kolech, mopedech.

 

Naše představa Vietnamu vychází z Vietnamců žijících u nás. Ale Vietnam má mnoho tváří. Ve Vietnamu žije mnoho menšin, které žijí jako my před staletími. Ženy chodí v překrásných vyšívaných oblecích a to denně, i při práci. Ve Vietnamu je možné se pohybovat volně vyjma zvláštních příhraničních oblastí.

Pokud pojedete po památkách, po hlavních turistických místech, městech, vůbec nebudete mít problém sami cestovat. Na druhou stranu, pokud chcete poznat skutečný Vietnam, život minorit, poznat to nejkrásnější ve Vietnamu, bez vietnamského průvodce se neobejdete.

 

V Galerii na tomto webu  je fotografie Lidé . Nebudete věřit, že všechny jsou z Vietnamu. Ano tak tam také lidé žijí a tak je uvidíte.

Jeďte do Vietnamu. S vysokou bezpečností uvidíte něco, co již prakticky nikde na světě neuvidíte.

Cestování do Vietnamu bude pro Vás jedním z největších životních zážitků.